Aktualności

hero
hero

Jak sprzedać mieszkanie z lokatorem?

Niewyrównany stan prawny i faktyczny, może być przyczyną wydłużenia procesu sprzedaży takiego mieszkania. Są to najczęściej sytuacje, kiedy cały czas przebywa w nim niechciany lokator. Z poniższego artykułu dowiesz się jak sprzedać takie mieszkanie.

CZYTAJ WIĘCEJ >>

interior
interior

Czym jest sourcing?

Na początek, co to jest cena rynkowa? Jeżeli wejdziesz na portal ogłoszeniowy i poszukasz na nim kawalerek i będą one w cenie np. 150 tys. zł to oznacza, że rynkowo kawalerki kosztują 150 tys. zł. Jeżeli wyszukasz kawalerki za 100 tys. zł to kupujesz ją 50 tys. zł poniżej ceny rynkowej.

CZYTAJ WIĘCEJ >>

architecture
architecture

Jak sprzedać zadłużone mieszkanie?

Często na nieruchomości mogą być nałożone długi wynikające z równych tytułów które przechodzą na kolejnych nabywców wraz z prawem własności. Sposobem na zniesienie zadłużenia z nieruchomości może być sprzedaż a uzyskane środki przeznaczyć na spłatę długu.

CZYTAJ WIĘCEJ >>

5e0f80ec232ee
5e0f80ec232ee

PRACA NA WYSOKOŚCI - RUSZTOWANIA

Praca na rusztowaniach jest jedną z najbardziej niebezpiecznych w dziedzinie budownictwa. Nie każdy może ją wykonywać, powinniśmy się więc zapoznać z możliwością zabezpieczeń i koniecznymi formalnościami, które uprawniają nas do jej wykonywania.

CZYTAJ WIĘCEJ >>

5df4ca5271ff9
5df4ca5271ff9

RUSZTOWANIA BHP - PODSTAWOWE INFORMACJE

Nie ma branży, w której odnotowuje się więcej wypadków, niż w budownictwie. Część z niebezpiecznych zdarzeń ma związek z pracami na rusztowaniach. W związku z tym warto wiedzieć, jak zapewnić pracownikom przestrzeń wolną od zagrożeń. W naszym artykule przybliżamy najważniejsze zagadnienia z tego zakresu.

CZYTAJ WIĘCEJ >>

5d1b0d02b3655
5d1b0d02b3655

ROZLICZANIE RUSZTOWAŃ - RUSZTOWANIA TO BARDZO ISTOTNY SKŁADNIK CENY ROBÓT BUDOWLANYCH

Rusztowania to bardzo istotny składnik ceny robót budowlanych. Tylko doświadczony kosztorysant, który zapoznał się dobrze z programem, którym się posługuje, potrafi prawidłowo obliczyć koszty. Rusztowania przysparzają sporo problemów, ponieważ mamy tu do czynienia z wieloma zmiennymi i wieloma metodami obliczeniowymi. Sporządzenie kosztorysu, nawet dla stosunkowo niewielkiej budowy, trudno dziś sobie wyobrazić bez odpowiednich narzędzi. Jak rozliczamy koszty rusztowań?

CZYTAJ WIĘCEJ >>

5d1b117718ac8
5d1b117718ac8

KURS NA RUSZTOWANIA - CO TRZEBA O NIM WIEDZIEĆ?

Montowanie rusztowań nie jest zadaniem, który można zrealizować ot tak i bez uprzedniego przygotowania ? to zbyt skomplikowane i odpowiedzialne zadanie. To dlatego istnieją kursy zawodowe przygotowujące kandydatów na monterów rusztowań do prawidłowego pełnienia swoich obowiązków. Kurs ten ma na celu przekazanie kandydatom na monterów wiedzy o prawidłowych metodach instalacji rusztowań oraz pozwala na spełnienie wymogów prawnych dotyczących takiego montażu, jakie są nałożone na owych specjalistów. Kurs obejmuje również nauką na temat rodzajów rusztowań. Najważniejsze przy wyborze odpowiedniego jest to, by zapisać się na kurs montera rusztowań, który jest zgodny z przepisami.

CZYTAJ WIĘCEJ >>

5d1f1b7082b9b
5d1f1b7082b9b

BEZPIECZEŃSTWO PRACY NA RUSZTOWANIACH

Montaż i demontaż rusztowań ramowych powinien być wykonywany przez osoby przeszkolone w zakresie montażu i eksploatacji rusztowań, pod kierunkiem uprawnionej osoby. Przy prowadzeniu prac poprzedzających montaż rusztowań ramowych należy uwzględnić wytyczne znajdujące się w tym artykule.

CZYTAJ WIĘCEJ >>

5db97621035f2
5db97621035f2

PORADNIK - OSZCZĘDZAĆ NA RUSZTOWANIACH

Użycie rusztowania generuje koszty, nierzadko spore. Sama konstrukcja to nie wszystko ? liczą się jeszcze okresowe certyfikaty poświadczające wypełnianie stosownych norm bezpieczeństwa, te zaś wymuszają utrzymanie rusztowania w określonym standardzie wymagającym zabiegów konserwacyjnych. Do różnych zadań stosowane są różne typy rusztowań, o różnym stopniu złożoności, czy objętości. Wszystko razem wywołuje dylemat "kupić, czy wynająć". Może tylko wynajmować? A może kupić te do drobniejszych robót, a wynająć te do większych? Jakie rozwiązanie będzie najlepsze? Oczywiście ? to, które zapewni największe oszczędności.

CZYTAJ WIĘCEJ >>

5db01d0a5c79c
5db01d0a5c79c

RUSZTOWANIA PLETTAC NA KAŻDĄ BUDOWĘ

W czasie poszukiwania rusztowań na swoją budowę warto zwrócić uwagę na ich markę. Jedną z często wybieranych w Polsce i Europie firm jest Plettac. Rusztowania Plettac cieszą się od lat opinią wygodnych i niezawodnych, co budzi zaufanie inwestorów. Czy słusznie?

CZYTAJ WIĘCEJ >>

5d526ea7badae
5d526ea7badae

RUSZTOWANIA PRZEMYSŁOWE

Nasze długoletnie doświadczenie na budowach krajowych i zagranicznych oraz duży potencjał materiałowy, ciągłe doskonalenie systemu prac umożliwiają nam zagwarantowanie obsługi każdej budowy zarówno w kraju jak i za granicą, począwszy od planowania poprzez projektowanie, dostawę, montaż i demontaż rusztowań.

CZYTAJ WIĘCEJ >>

5d5d1535ebd45
5d5d1535ebd45

NAJWIĘKSZE RUSZTOWANIA ŚWIATA

Kiedy patrzymy na największe budynki świata, często przychodzi nam do głowy pytanie o to, jak powstały. Nieodzownym składnikiem całej pracy są oczywiście rusztowania, które, choć po pewnym czasie demontowane, same w sobie zasługują na miano dzieł sztuki. Warto przyjrzeć się najciekawszym i największym rusztowaniom w historii. Niektóre z nich to naprawdę ciekawe konstrukcje.

CZYTAJ WIĘCEJ >>

5cf0e8500f0b6
5cf0e8500f0b6

POSADOWIENIE RUSZTOWANIA A PROFESJONALNY MONTAŻ RUSZTOWAŃ

Jedną z ważnych czynności przy posadowieniu rusztowań stanowi praca z gruntem. Należy do niej zaliczyć profilowanie podłoża, jego stabilizację. Mniej oczywiste dla postronnego obserwatora jest zapewnienie odpowiedniego spadku. Umożliwia on odpływ wód opadowych (mogą one naruszyć przygotowane uprzednio podłoże).

CZYTAJ WIĘCEJ >>