Skup nieruchomości ze spadku

Skupujemy odziedziczone nieruchomości

Zastanawiasz się co zrobić z nieruchomością ze spadku? Możesz ją zatrzymać dla siebie, wynająć lub sprzedać. W przypadku ostatniej opcji jesteśmy gotowi Ci pomóc. Mamy duże doświadczenie w transakcjach z odziedziczonymi nieruchomościami, więc jeśli zdecydujesz się na sprzedaż - skontaktuj się z nami!

dokumenty nieruchomości

Przed sprzedażą

Chcąc sprzedać odziedziczone mienie, musisz posiadać dokumenty potwierdzające Twoje prawo do niego. Możesz uzyskać je za pośrednictwem notariusza lub na drodze sądowej. Jeśli zależy Ci na czasie i chcesz zaoszczędzić pieniądze, polecamy skorzystanie z usług notarialnych. W przypadku odziedziczenia nieruchomości, możecie być zmuszeni do uregulowania podatku od spadku. Jeżeli jesteś bliskim krewnym spadkodawcy - będziesz z niego zwolniony. Jednak warto skonsultować się z doradcą podatkowym, aby mieć pewność co do ewentualnego zwolnienia.

Opinie naszych klientów

cudzyslow

Odziedziczyłam po babci działkę. Nigdy nie marzyłam o tym, aby mieszkać w tamtym miejscu, więc budowa domu nie wchodziła w grę. Postanowiłam ją sprzedać, jednak znalezienie kupca na własną rękę trwało kilka miesięcy i zaczęło mnie to męczyć. Agencję zajmującą się skupem działek poleciła mi sąsiadka, więc uważając, że nie mam nic do stracenia skontaktowałam się z jej pracownikiem. Przeprowadził ze mną szczegółową rozmowę a po trzech dniach dostałam na maila wycenę działki. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, ponieważ nie zdawałam sobie sprawy z tego jak wiele jest ona warta. Oczywiście zgodziłam się na sprzedaż i dostałam pomoc przy skompletowaniu niezbędnych dokumentów, a już po pięciu dniach zostałam wyzwania do notariusza w celu podpisania umowy. Gotówka została wypłacona w ekspresowym tempie, a za zarobione pieniądze wybrałam się na wycieczkę do Włoch, o czym zawsze marzyłam. Polecam.

Tamara

cudzyslow

Polecamy, ponieważ dzięki pracownikowi, który prowadził naszą sprzedaż mogliśmy szybko pozbyć się długów i zacząć nowe życie bez stresu. Firma jest tak bardzo uczciwa, że z czystym sumieniem polecam ją mojej rodzinie i przyjaciołom.

Rodzina Dąbrowskich

cudzyslow

Gdy postanowiliśmy z rodzeństwem sprzedać odziedziczone po rodzicach mieszkanie nie znaliśmy żadnej agencji zajmującej się szybkim skupem nieruchomości. Postanowiliśmy poszukać jej na internecie wpisując “opinie o firmach skupujących mieszkania”. I tak trafiliśmy właśnie na tą agencję, która posiadała największą ilość pozytywów. Od razu się z nimi skontaktowaliśmy I już po kilku godzinach otrzymaliśmy atrakcyjną wycenę, która zadowoliła wszystkich. Pracownicy bardzo szybko skompletowali wszystkie potrzebne dokumenty i zostaliśmy poinformowani o wizycie u notariusza w celu podpisania umowy sprzedaży. Jeszcze bardziej zdziwiliśmy się, gdy na drugi dzień gotówka była na naszych kontach.

Jan

cudzyslow

Bardzo polecam tą firmę, ponieważ dzięki niej pozbyłem się komornika i nie straciłem dachu nad głową. Dzięki szybkiej sprzedaży cały dług został spłacony, a ja za pozostałą część gotówki mogłem kupić sobie kawalerkę. Dziś nie jestem już dłużnikiem i zacząłem wszystko od początku w nowym mieszkaniu.

Mateusz

cudzyslow

Dzięki tej agencji sprzedałam zadłużoną działkę za satysfakcjonującą kwotę i zaoszczędziło mi to wiele stresu i wzrastającego z każdym miesiącem długu. Wiedziałam, że poszukiwanie kupca na własną rękę byłoby czasochłonne, a cena byłaby nie uczciwa. Skompletowanie dokumentów i formalności z tym związane są dla mnie zbyt skomplikowane i wiedziałam, że sama sobie z nimi nie poradzę. Otrzymałam bezpłatną wycenę działki, na która od razu się zgodziłam. Dzięki gotówce mój dług został spłacony.

Lidia

cudzyslow

Ja osobiście trafiłam na tą agencję w internecie. Z czasem jednak okazało się, że korzystał z jej usług mój wujek i kuzyn. Obaj byli bardzo zadowoleni co wpłynęło na moją decyzję o sprzedaży mojego domu, które kilka miesięcy wcześniej zajął komornik. Pracownicy, z którymi miałam przyjemność pracować nie traktowali mnie jako dłużnika, lecz jego osobę potrzebującego pomocy oraz taką, której zależy na szybkiej sprzedaży i pozbyciu się długu. Otrzymałam od nich ogromne wsparcie, zrozumienie i współczucie. Bardzo dziękuję za pomoc w załatwieniu wszystkich formalności i pozytywne sfinalizowanie sprzedaży u notariusza. Polecam, ponieważ firma jest nie tylko rzetelna i uczciwa, ale ich podejście do klienta jest godne podziwu.

Sara

Jak przebiega proces skupu?

Zdajemy sobie sprawę, że decyzja o sprzedaży nieruchomości ze spadku może być źródłem wątpliwości i emocji. Dlatego w Robtom świadczymy pełne wsparcie na każdym kroku tej drogi oraz przeprowadzamy skup nieruchomości ze spadku szybko i sprawnie. Zacznij od bezpłatnej wyceny swojej nieruchomości. Na miejsce przyjedzie doświadczony rzeczoznawca i przedstawi Ci ofertę skupu. Jeżeli posiadasz wymagane dokumenty i uregulowałeś kwestię podatku od samego spadku oraz zgadzasz się na naszą ofertę, możemy przystąpić do podpisania umowy. Wypłaty należności możesz się spodziewać już w ciągu 24 godzin! W przypadku pytań - zachęcamy do kontaktu z nami telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy.

wycena nieruchomości

Skupujemy także

podatek dochodowy

Sprzedaż nieruchomości ze spadku a podatek dochodowy

Po finalizacji transakcji sprzedaży możesz zostać obciążony podatkiem dochodowym. Są jednak sposoby na jego uniknięcie, na przykład wstrzymanie się ze sprzedażą przez 5 lat od momentu, gdy nieruchomość została zakupiona przez spadkodawcę. Nie jest to jedyny sposób - można uzyskać zwolnienie z podatku poprzez przeznaczenie środków ze sprzedaży na tak zwane "cele mieszkaniowe". Obejmują one:

  • zakup nowego lokum,
  • kupno ziemi pod budowę domu
  • nabycie spółdzielczego prawa własności do lokalu mieszkalnego,
  • modernizację, remont, bądź rozbudowę aktualnego miejsca stałego pobytu
Chcąc nie ponosić kosztów z tytułu podatku dochodowego po sprzedaży mienia, warto zasięgnąć porady w biurze nieruchomości lub kancelarii prawniczej. Dzięki temu poznasz korzystne dla siebie rozwiązania.

O tym jak samodzielnie sprzedać taką nieruchomość przeczytasz w artykule "Sprzedaż odziedziczonej nieruchomości".

Dlaczego warto skorzystać ze skupu nieruchomości?

Dla wielu właścicieli nieruchomości jej sprzedaż może okazać się długim i skomplikowanym procesem. Skup nieruchomości gwarantuje efektywniejsze przeprowadzenie tego procesu oraz jego zakończenie w dużo krótszym czasie w porównaniu z konwencjonalnymi metodami sprzedaży. Oferuje także wypłatę należności w gotówce, którą klient otrzymuje niedługo po podpisaniu umowy. Firma Robtom wykonuje na przykład skup nieruchomości ze spadku z wypłatą gotówki już w 24 godziny! Oferujemy również bezpłatną wycenę nie tylko nieruchomości ze spadku, ale też wielu innych. W razie potrzeby służymy pomocą przez cały proces sprzedaży, na przykład udzielając porad w sprawie potrzebnej dokumentacji. Jeśli więc pragniesz szybko sprzedać swoją nieruchomość - wybierz Robtom!

zalety skupu nieruchomości